In SUA noul iPhone 5 costa doar 199 de
dolari. Multi sunt uimiti si invidiosi cind vad preturile americane la
smartphone-uri. Putini insa tin contul de faptul ca trebuie sa semnezi
si un contract cu operatorul pentru doi ani. Si mai putini utilizatori
atrag atentia la planurile tarifale si aproape nimeni nu se gindeste la
cheltuielile aditionale. Deci, ce suma vor scoate americanii din buzunar
pentru intretinerea unui iPhone 5 in acesti doi ani?
Pe internet a aparut un infografic care
arata in mod clar cheltuielile proprietarilor de smartphone-uri Apple.
Cheltuielile de baza tin de plata planurilor tarifare. Chiar si cel mai
ieftin dintre acestea costa lunar 60 de dolari, iar timp de doi ani se
achita minimum 1440 de dolari. In cazul in care alege abonamentul de 230
de dolari pe luna, atunci achita 5.520 de dolari pentru doi ani.
0 comentarii:
Speak up your mind
Tell us what you're thinking... !